Hačapuri recepte

Hačapuri recepte ir vienkāršāka, nekā jums šķiet

esen atgriezos no brīnišķīga ceļojuma pa Gruziju, kura laikā guvu tik daudz iespaidu un iedvesmas, ka dažas no viņu kultūras idejām gribot negribot paņēmu līdzi arī uz mājām, lai ar tām dalītos. Ne par velti gruzīņu virtuve kļūst aizvien populārāka arī ASV. Lai arī gruzīņu ēdiens ir ārkārtīgi daudzveidīgs un, tur esot, es apguvu veselu lērumu neticami garšīgu un unikālu recepšu, šoreiz man padomā ir hačapuri recepte, kurā ar mani dāsni dalījās kāda nama saimniece.

Hačapuri ir diezgan sātīgs ēdiens, tas lieliski papildina vīna dzērienus, turklāt noteikti piešķirs jūsu viesību galdam daudz īpašāku un oriģinālāku veidolu. Kā pagatavot hačapuri jeb gruzīņu maizi ar sieru: Sastāvdaļas: 1 tējk. sausā rauga 1⁄4 tējk. cukura 1 ēdamk. olīveļļas1 1⁄4 glāze miltu 1 tējk. košera sāls 2 1⁄4 glāzes sarīvēta Minsteres siera 1 glāze sarīvēta fetas siera 2 olas 4 ēdamk. sviesta Pagatavošana:

1. Bļodā sajauc raugu, cukuru un 2/4 glāzi ar vārītu ūdeni. Ļauj tam visam nostāvēties apmēram 10 minūtes, kamēr iegūta putaina struktūra. Pievieno eļļu, miltus, sajauc to visu ar koka karoti, līdz izveidota mīksta mīkla. Nokaisi galdu ar miltiem, uzliec virsū masu un mīci to, kamēr tā ir gluda un staipīga. Pārvieto uz nedaudz ieļļotu trauku un pārsedz ar tīru auduma dvielīti. Apmēram 45 minūtes turi mīklu siltā vietā, līdz tā ir palielinājusies divas reizes.

2. Mīklu sadala divās daļās, katru no tām izrullē “laivas formā” ar biezākām malām, kā redzam attēlā, pa virsu uzkaisot sieru. Apm 15 minūtes cep hačapuri krāsnī, kas uzkarsēta līdz 500 grādiem. Kad siers un pamatne izcepusies viegli brūna, pa virsu uzsit olu un pacep vēl dažas minūtes. Voila! Šī nav vienīgā man zināmā hačapuri recepte, bet ar pārējām padalīšos citu reizi 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s